Ukrajna is elvérezhet Zelenszkij Magyarország és Szlovákia elleni kegyetlen bosszújában
Az ukrán elnök nem is Oroszországnak akart ártani elsősorban.
Budapesten tartott ülést az Interszputnyik Nemzetközi Űrtávközlési Rendszer és Szervezet. Az ülés alkalmával Karas Monika, az NMHH elnöke aláírta a csatlakozási szerződést a nemzetközi szervezethez, melynek most már Magyarországgal együtt 26, többségében európai és ázsiai ország a tagja.
Május 27-28-án Budapesten ülésezett az Interszputnyik Nemzetközi Űrtávközlési Rendszer és Szervezet. Az ülés alkalmával Karas Monika, az NMHH elnöke aláírta a csatlakozási szerződést a nemzetközi szervezethez.
Az NMHH közleménye szerint a szerződés aláírása „új lendületet ad a hazai távközlési és űriparágnak. A csatlakozással megnyílik a lehetőség, hogy a magyar vállalkozások nagyobb piacot szerezzenek az űriparban, és új megrendelésekhez jussanak a magasan kvalifikált hazai szakemberek.”
Solymár Balázs Károly, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért felelős helyettes államtitkára az ülésen úgy fogalmazott: „A magyar Kormány kiemelt jelentőséget tulajdonít az Interszputnyik-tagság magasabb szintre emelésének, a szervezetben való aktív tagság megerősítésének. Az űriparban dolgozó hazai vállalkozások világszínvonalon teljesítenek, komoly megrendelésekhez azonban csak a nemzetközi együttműködések hatékony kiaknázása esetén juthatnak. A Kormány ezt felismerve erősíti jelenlétét mind az európai együttműködés keretét adó Európai Űrügynökségben (ESA), mind a keleti kapcsolatok erősítésére szolgáló Interszputnyikban.”
Az Interszputnyiknak Magyarországgal együtt már 26 tagja van. A tagországok többségében ázsiai és kelet-európai országok, így például Oroszország, Bulgária, vagy Lengyelország, de tagja a szervezetnek Németország, vagy Kuba is.